VYKO SEMINARAS „BRANDŽIOS IR PSICHOLOGIŠKAI SVEIKOS ASMENYBĖS CHARAKTERISTIKA“

VYKO SEMINARAS „BRANDŽIOS IR PSICHOLOGIŠKAI SVEIKOS ASMENYBĖS CHARAKTERISTIKA“

Rugpjūčio 24 d., Šilalės visuomenės sveikatos biure vyko seminaras „Brandžios ir psichologiškai sveikos asmenybės charakteristika“. Seminarą vedė psichologė Vanda Benaitienė. Viso dalyvavo 49 įvairių įstaigų darbuotojai.
Brandi ir psichologiškai sveika asmenybė lengviau geba kurti sveiką, tvarų, konstruktyvų bendravimą tiek asmeniniuose, tiek darbo bei kituose įvairiuose socialiniuose santykiuose. Ypač tai svarbu dirbant su pažeidžiamais žmonėmis bei vaikais. Tema labai aktuali, nes vis dar daug netinkamo elgesio ne tik asmeniniuose, bet ir darbo santykiuose. Socialiniuose tinkluose stebime ne tik primityviai skambančius, bet ir nesantaiką, smurtą, patyčias ar priekabiavimą kurstančius komentarus. Suprasti ir psichologiškai analizuoti, kokie psichikos mechanizmai įsijungia tokiame elgesyje. Suvokti, įsigilinti ir pačiam siekti brandumo ir sveiko suaugusiojo elgesio – kiekvieno suaugusiojo žmogaus pareiga. Tuo labiau dirbančio su kitais žmonėmis, vadovaujant žmonių grupėms ar dirbant su vaikais.
Šio seminaro tikslas – siekti labiau įsigilinti į psichologinio, dvasinio brandumo procesą, suvokti jo etapus, esmę, prasmę ir reikšmę bei motyvuoti seminaro dalyvius siekti savo asmenybės brandumo, kuris yra nesibaigiantis procesas. Aptariama traumų bei vaikystės neigiamų potyrių įtaka asmenybės gynybiškumui ir asmenybės brandumo procesui. Analizuojamos psichologinės išeitys, įveikiant traumas, įvairias gyvenimo siunčiamas krizes. Aptariamos psichologinio ir dvasinio brandumo malonės ir dovanos mūsų asmenybei bei socialinio gyvenimo kokybei.
Seminaro metu dalyviams buvo suteikiama bazinių žinių apie psichosocialinės raidos etapus, brandžios asmenybės galimus požymius, brandumo ryšį su dvasingumu, psichine sveikata bei intelektu Žinių įtvirtinimui, buvo demonstruojama vaizdinė medžiaga, organizuojama besimokančiųjų refleksija.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą