VYKO MOKYMAI „KAIP IŠMOKTI VALDYTI PYKTĮ PIRMIAU, NEI JIS PRADĖS VALDYTI TAVE?“

VYKO MOKYMAI „KAIP IŠMOKTI VALDYTI PYKTĮ PIRMIAU, NEI JIS PRADĖS VALDYTI TAVE?“

Š. m. kovo 26 d. Šilalės viešojoje bibliotekoje, įstaigos darbuotojams vyko mokymai „Kaip išmokti valdyti pyktį pirmiau, nei jis pradės valdyti tave?“. Mokymus vedė sveikatos psichologė Dominyka Ražanskaitė. Mokymų tikslas – suprasti pykčio bei agresijos veikimo mechanizmus,  tobulinti savo įgūdžius pykčio valdyme.

Pyktis įvardinamas kaip viena iš seniausių žmogaus emocijų, senovėje pyktis žmonijai padėdavo geriau apsiginti iškilus įvairiems pavojams, tačiau keičiantis laikams pyktis tapo labiau kliūtis ir neigimas elementas nei pagalbininkas. Paprastai pyktis yra priimamas kaip  neigiama reakcija  ir dauguma  žmonių stengiasi jos išvengti. Nuo pykčio raiškos būdų labai priklauso, kokias pasekmes jis sukelia ir kaip veikia individą  bei aplink  jį esančius asmenis. Pykčio valdymo strategijos gali padėti žmonėms išreikšti savo pyktį sveikesniais būdais. Pykčio valdymo tikslas yra ne slopinti pyktį, o nukreipti jį nesmurtiniais ir nekeliančiais grėsmės būdais. Asmenys, kurie jaučia didelį pyktį ir nemoka jo tinkamai išreikšti gali susidurti su socialinėmis, darbo santykių, tarpasmeninėmis problemomis, todėl itin svarbu supažindinti ir mokyti tinkamų pykčio valdymo metodikų.

Mokymų metu dalyviams buvo suteikta informacijos apie pykčio, agresijos veikimo mechanizmus. Pristatyta kognityvinė pykčio valdymo metodika. Asmenys supažindinti su būdais, kurie padeda išsiaiškinti asmens pykčio priežastis bei praktiškai išbandyti pykčio valdymo metodai ir relaksacija.

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą