VANDUO GYVYBĖS ŠALTINIS

VANDUO GYVYBĖS ŠALTINIS

Lapkričio 30 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos pradinėje mokykloje vyko užbaigimo integruotos projektinės veiklos “Vanduo – gyvybės šaltinis“ diena.
Projekte dalyvavo priešmokyklinė ugdymo grupė ir 1-4 klasių mokiniai. Šio projekto vadovė mokytoja: Augenija Višinskienė.
Šio projekto tikslas: suteikti vaikams žinių apie žmogaus ir vandens, gamtos ir vandens tarpusavio ryšį bei vandens svarbą sveikatos stiprinimui, ugdyti jų elementarius aplinkosauginius įgūdžius.
Per šią projektinę veiklą mokiniai braižė diagramas, kuriuose pažymėjo kiek per savaitę išgėrė kiekvienas mokinukas vandens, piešė vandens lašelius, kūrė sakinius apie vandens panaudojimą, koks jis svarbus gyvybės išsaugojimui, lankėsi biologijos kabineto laboratorijoje , joje žiūrėjo filmą su 3D akiniais apie vandens apykaitą augaluose.
Taip pat mokiniai dalyvavo pamokoje apie vandenį. Pamoką vedė sveikatos priežiūros specialistė Nijolė Klapatauskienė.
Pamokos metu vaikai sužinojo, kad vanduo nuolat juda, teka, garuoja, maišosi, kietėja, iškrenta krituliais. Įprastinėje temperatūroje ir slėgyje vanduo yra skystas. Kitos vandens formos yra ledas, sniegas ir garai. Papasakojo vaikams apie vandens naudą žmogaus organizmui ir gamtai, kad žmogus be vandens išgyventų tik aštuonias paras, taip pat kalbėta kiek vandens sunaudojama buityje : tualetuose, prausimosi, rankų plovimui, maisto ruošimui. Vanduo ne tik malšina troškulį, laisto, gaivina, augina, jis tikras – žmonių pagalbininkas, gamina elektrą, mala miltus, plukdo krovinius, galima keliauti. Vandenį reikia saugoti, susipažino kuo ir kaip yra teršiamas vanduo.
Po pamokos vyko praktikinis užsiėmimas-taisyklingas rankų plovimas, tam buvo naudojamos specialios priemonės, kurios padėjo įvertinti mikrobų perdavimo kelią nuo vieno žmogaus kitam spaudžiant ranką, dalinantis daiktais, čiaudint ar kosint. Mokiniai įsitepė rankas specialiais nekenksmingais, mokymams skirtais milteliais, po rankų plovimo su UV spindulių lempa buvo tikrinama ar mokiniai taisyklingai išmoko rankų plovimo taisyklių. Dar kartą vaikai suprato koks yra svarbus vanduo žmogaus gyvenime. Vanduo yra vertingiausias gamtos išteklius. Be jo neįsivaizduojamas žmogaus gyvenimas. Vanduo mums yra maisto, švaros, sveikatos, energijos šaltinis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:
Nijolė Klapatauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą