UŽIMTUMO TARNYBOJE, ŠILALĖS SKYRIUJE TĘSIASI UŽSIĖMIMAI „MOTYVAVIMAS ĮGYTI IŠSILAVINIMĄ IR DIRBTI. SOCIALINIŲ SAVARANKIŠKO GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“

UŽIMTUMO TARNYBOJE, ŠILALĖS SKYRIUJE TĘSIASI UŽSIĖMIMAI „MOTYVAVIMAS ĮGYTI IŠSILAVINIMĄ IR DIRBTI. SOCIALINIŲ SAVARANKIŠKO GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“

Š. m. vasario 20 d., Šilalės visuomenės sveikatos biuras organizavo emocinės paramos teikimo užsiėmimą. Užsiėmimas vyko Užimtumo tarnyboje prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Šilalės skyriuje. Užsiėmimo tema „Motyvavimas įgyti išsilavinimą ir dirbti. Socialinių savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas“. Viso dalyvavo 13 dalyvių. Tai jau antras susitikimas su ta pačia grupe, viso numatyti 3 susitikimai.
Tikriausiai kiekvienas esate patyrę tą jausmą, kada vos prasidėjus darbo savaitei jau jaučiatės pavargę. Visiems būna tokių dienų, kuomet net paprasta, maža užduotis atrodo neįveikiama, o Jūsų darbų sąrašas, rodos, neturi galo. Tada didžiausia užduotis būna surasti motyvacijos dirbti, nors ir visai nesinori to daryti.
Svajonės ir tikslai – tai viena pagrindinių motyvacijų. Prisiminkite dėl kokios priežasties esate ten, kur esate. Galbūt Jūs dirbate dėl šeimos gerovės ar dėl trokštamos kelionės, o gal tai yra tarpinė stotelė siekiant svajonių karjeros: kad ir kas tai bebūtų, prisiminkite tai. Jūsų norai ir ateities vizijos gali sužadinti norą dar daugiau dirbti ir išpildyti savo didžiausias svajones.
Jeigu Jūs būsite kompanijoje žmonių, kurie nėra susikoncentravę darbui, didelė tikimybė, kad Jums taip pat bus sunku tai padaryti. Todėl susiraskite bendradarbių, draugų ar artimųjų, kurie yra atsidavę darbui. Pastarieji Jums gali būti pavyzdys ir motyvacija darbui. Kartu siekite tikslų ir semkitės vienas iš kito įkvėpimo.
Vienas didelis darbas atrodo ne taip gąsdinančiai, kuomet yra išskaidytas į keletą mažesnių užduočių. Stenkitės kiekvieną mažą darbelį atlikti kiek įmanoma kokybiškiau. Nepaisant Jūsų atliktos užduoties sudėtingumo ar didumo, nepamirškite pasidžiaugti savo pasiekimais. Vienas mažas, galbūt greičiau atliekamas, darbas padės Jums rasti motyvacijos judėti į priekį ir atlikti kitas užduotis. Žingsnis po žingsnio ir Jūs net nepastebėsite, kuomet visi Jūsų dienos darbai bus atlikti.
Visi suprantame, kad Jūsų didžiausi tikslai ir svajonės nebus išpildytos per vieną dieną, todėl yra svarbu susigalvoti mažus kiekvienos dienos siekius. Po kiekvienos darbo dienos užsiimkite mėgstama veikla: leiskite laiką su šeima ar draugais, pažiūrėkite mėgstamą filmą ar serialą, suvalgykite mėgstamą desertą ar kitaip save apdovanokite už nuveiktus dienos darbus. Atliekant užduotis darbe turėsite daug daugiau motyvacijos, jei žinosite, kad po darbo dienos Jūsų laukia „apdovanojimas“.
Taigi, jei kartais Jus apims slogi nuotaika ir visai neturėsite motyvacijos dirbti, prisiminkite šiuos patarimus ir sutelkę visas savo jėgas judėkite į priekį!

Kaip išlaikyti motyvaciją darbui: tikslai, uždaviniai, lūkesčiai?
Šitas klausimas bus aptartas paskutinio su šia grupe susitikimo metu, kovo 28 d. 10.00 val., Užimtumo tarnyboje, Šilalės skyriuje. Nauja klausytojų grupė renkama kovo 13 d., 10.00 val.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą