UAB „SALDETA“ GAMINYS „SVEIKUOLIŲ SAUSAINIAI“ (NEKEPTI) SERTIFIKUOTI „RAKTO SKYLUTĖS“ SIMBOLIO ŽENKLU

UAB „SALDETA“ GAMINYS „SVEIKUOLIŲ SAUSAINIAI“ (NEKEPTI) SERTIFIKUOTI „RAKTO SKYLUTĖS“ SIMBOLIO ŽENKLU

Džiaugiamės, jog UAB „Saldeta“ kuriami gaminiai jau antrus metus iš eilės yra sertifikuojami „Rakto skylutės“ simbolio ženklu. Šiemet ši įmonė pristatė „Sveikuolių sausainius“, kurie yra nekepti, praturtinti migdolais, žemės riešutų gabaliukais, graikiniais riešutais, cukruotomis spanguolėmis, džiovintais abrikosais ir razinomis. Šie sausainiais yra oficialiai įregistruoti ir paskelbti oficialioje Higienos instituto interneto svetainėje: https://hi.lt/uploads/pdf/Rakto_skylute/Rakto_skylute.pdf

Šiuo simboliu paženklinti produktai – tai sveikatai palankesnis pasirinkimas. Simbolis „Rakto skylutė“ padeda  vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.

„Rakto skylutės“ simbolis yra Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos Nacionalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. Šis simbolis naudojamas nuo 1989 m. ir yra plačiausiai paplitęs Europoje tarp panašios paskirties ženklų. Lietuvoje maisto produktai žymimi nuo 2014 m. Šiuo ženklu žymimi maisto produktai ir kitose šalyse: Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Makedonijoje. Lietuvoje tokių produktų, kurie atitiktų „Rakto skylutės“ simboliu ženklinamiems produktams keliamus reikalavimus, šiuo metu jau virš 1500.

UAB „Saldeta“ gaminamus sveikuoliškus gaminius galite įsigyti – Laisvės g. 1-2, Rietavas, arba tiesiogiai iš kepyklėlės – Upynės g. 22, Pajūralio k.

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą