TĘSIASI EMOCINĖS PARAMOS TEIKIMO UŽSIĖMIMAI „PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMAS“

TĘSIASI EMOCINĖS PARAMOS TEIKIMO UŽSIĖMIMAI „PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMAS“

Emocinė sveikata – neatsiejama visapusiškos mūsų gerovės dalis. Tai gebėjimas patirti visą spektrą emocijų, jausmų, minčių ir išgyvenimų, išbūti su visu tuo, o įvykus netikėtoms gyvenimo situacijoms, kurios paveikia mūsų emocinę sveikatą, gebėti susitvarkyti su naujais iššūkiais nesirenkant destruktyvių gynybos mechanizmų
Š. m. sausio 31 d., Šiauduvos savarankiško gyvenimo namuose vyko emocinės paramos teikimo užsiėmimai grupėms. Užsiėmimą vedė Telšių krizių centro direktorė, psichologė Vanda Benaitienė. Pagrindinis užsiėmimų tikslas – stiprinti psichologinę (emocinę) sveikatą. Užsiėmimų metu dalyviai sužinojo kaip atpažinti ir įvardyti savo emocines būsenas bei spręsti sunkumus, išsaugant psichologinę pusiausvyrą. Dalyviai mokėsi rūpintis savo bei aplinkinių emocine bei psichine sveikata, stiprino bendravimo įgūdžius. Užsiėmimuose dalyvavo savarankiško gyvenimo namų gyventojai.
Kiekvienas žmogus savo gyvenime anksčiau ar vėliau susiduria su įvairiais iššūkiais: vieni apie juos mėgsta kalbėti plačiau, kitiems gali kilti sunkumų apie tai užsiminti. Neretai savo problemas galime pradėti lyginti su kitų žmonių ir pastebėti jų skirtumus, tačiau tai nereiškia, kad vieno žmogaus problemos yra svarbesnės nei kito. Prisiminkite, kad kreiptis pagalbos yra visiškai įprasta, todėl neturėtumėte dėl to jaustis blogai. Kartais gali būti sunku pradėti apie tai kalbėti, tačiau nuolatinis neišspręstos problemos keliamas diskomfortas vėliau gali tik dar labiau pakenkti.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą