ŠILALĖS RAJONO GYVENTOJAMS VYKO PASKAITOS  „KAIP VAISTAŽOLĖS GALI PADĖTI GYDYTI VIRUSINES IR BAKTERINES INFEKCIJAS? IMUNINĖS SISTEMOS STIPRINIMAS“

ŠILALĖS RAJONO GYVENTOJAMS VYKO PASKAITOS „KAIP VAISTAŽOLĖS GALI PADĖTI GYDYTI VIRUSINES IR BAKTERINES INFEKCIJAS? IMUNINĖS SISTEMOS STIPRINIMAS“

Š. m. lapkričio 17 d., Šilalėje lankėsi žolininkas, farmacininkas, fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius. Lektorius paskaitas skaitė Šilalės neįgaliųjų krašto sąjungoje, Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje, mokyklos ir miestelio bendruomenei bei Vingininkų kaimo bendruomenei. Paskaitų tema „Kaip vaistažolės gali padėti gydyti virusines ir bakterines infekcijas? Imuninės sistemos stiprinimas“

Gyvename greitos informacijos, greito maisto, greitų sprendimų ir sunkiai išvengiamo streso epochoje, todėl toks gyvenimo būdas, natūralu, daro įtaką vis jaunesnių, darbingo amžiaus žmonių sveikatai.

„Vienas gydymo būdas efektyviai išgydo Jūsų kolegą, tačiau tas pats būdas nepadeda Jums, kodėl? Vaistininkas V. Skirkevičius pateikia atsakymą: žmonės yra skirtingų konstitucinių tipų ir temperamentų, tad tas pačias ligas jaučia skirtingai ir gydyti jas reikia nevienodai. Būtent apie žmonių skirtumus, kurie lemia jų sveikatą ir gydymo procesus, apie tai, kaip gydantis vaistažolėmis sau nepakenkti, Virgilijus Skirkevičius kalbėjo paskaitų metu.
Vaistinių augalų derinimo tradicijos skaičiuoja šimtmečius. Iki cheminių preparatų atradimo žmonės savo sveikatą patikėdavo žolininkams, kurie gerai išmanė apie gydomąjį vaistažolių poveikį mūsų organizmui. Fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius sako, kad šiuo metu vaistingieji augalai išgyvena tikrą renesansą ir tampa svarbia alternatyva ieškantiems natūralių sveikimo priemonių.
V. Skirkevičiaus teigimu, tam tikri žolelių deriniai kartu veikia stipriau, nei kiekvienas augalas atskirai, ir yra saugūs vartoti ilgesnį laiką – neleidžia pasireikšti kurio nors iš augalų galimam šalutiniam poveikiui. Žolininkas išskiria net septynis mūsų organizmui svarbius augalus – kiekvieno jų skirtingos veikliosios medžiagos, o šių augalų mišiniai pasižymi koncentruotu gydomuoju poveikiu.

Vaistažolių mišiniuose labai svarbų vaidmenį vaidina etilo alkoholis – etanolis. Jis naudojamas gaminant pavienių augalų arba jų mišinių tinktūras. V. Skirkevičius teigia, kad širdis ir virškinimas yra neatsiejamai susiję, o alkoholis yra tarsi darbinis arklys, kuris į organizmą atneša augalų geriausias gydomąsias medžiagas. Kadangi vaistažolių tinktūrose yra tegu ir nedidelis kiekis alkoholio, o vaistažolėse – daug stiprių veikliųjų medžiagų, labai svarbu jas vartoti atsakingai.

Visuomenės sveikatos specialistė,

Vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą