ŠILALĖS KRAŠTO NEĮGALIŲJŲ SĄJUNGOJE VYKO PASKAITA „KAIP PADĖTI SAU IR ŠALIA ESANČIAM, PATIRIANT GYVENIMO IR SIELOS SUNKUMUS?“

ŠILALĖS KRAŠTO NEĮGALIŲJŲ SĄJUNGOJE VYKO PASKAITA „KAIP PADĖTI SAU IR ŠALIA ESANČIAM, PATIRIANT GYVENIMO IR SIELOS SUNKUMUS?“

Š. m. liepos 11 d., Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungoje vyko nemokama paskaita „Kaip padėti sau ir šalia esančiam, patiriant gyvenimo ir sielos sunkumus?“, kurioje dalyvavo 13 asmenų. Paskaitą vedė psichologė Vanda Benaitienė.
Visų mūsų gyvenimuose būna itin sunkių laikotarpių. Trumpesnių, ilgesnių, itin ilgų. Ką reiškia liūdėti, jaustis emocinėje duobėje, irtis per nesibaigiančią vidinio skausmo, gedulo ir netekties jūrą žino kiekvienas, neatsiribojęs nuo savo žmogiškosios, tobulai netobulosios dalies.
Gyvenimas aprėpia viską. Daugeliui žmonių jis aprėpia per daug. Neįtikėtinai daug. Net jeigu stengiesi suvokti tik abstrakčiai, protu, vis tiek lieka neaprėpiama, neįtikėtina.
Mūsų proto programos sukurtos taip, kad gerų, malonių dalykų norime kuo daugiau, o skausmingų, nemalonių norime išvengti. Taip vejamės, stengiamės dėl to, ko norime (malonaus) ir bėgame, slapstomės nuo to, kas nemalonu ir kelia kančią. Todėl natūralu, kad išgyvenant stiprias ilgalaikes nemalonias emocijas, skęstant taip vadinamose depresinėse nuotaikose, automatiškai norisi nuo jų bėgti, ignoruoti, slopinti, apsimesti, kad mums viskas gerai. Arba dar blogiau – kompensuoti jas įvairiomis priklausomybėmis (perteklinis maistas, cukrus, svaigalai, besaikis naršymas internete, kompiuteriniai ar azartiniai žaidimai ir t.t.). Arba pertekliniu darbu, nukreipiant į jį visą savo dėmesį, kad tik nereikėtų galvoti, jausti. Tai lygiai toks pat bėgimas, tik visuomenės akyse labiau pateisinamas.
Kadangi esame labai skirtingi, tai ir skausmą, netektis, įvairias pabaigas, kai stovi prie savo tam tikro gyvenimo etapo griuvėsių, išgyvename skirtingai. Visgi šita EGO schema „duok man kas malonu, o kas nemalonu – pasilik sau“, veikia pas visus. Ir būtent ji trukdo tinkamai išgyventi skausmą, netektis jų neneigiant ir nekompensuojant.
Paskaitos metu aptarti metodai ir būdai, kaip padėti sau ir šalia esantiems tam tikrais gyvenimo etapais, kurie yra sunkūs, skausmingi ir sudėtingiau išgyvenami. Aptartos atsipalaidavimo, kvėpavimo technikos, savęs valdymo ir įgalinimo metodai.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą