„PRAKTIKINIAI SVEIKOS MITYBOS MOKYMAI“

„PRAKTIKINIAI SVEIKOS MITYBOS MOKYMAI“

Lapkričio 8 dieną Kaltinėnų  Aleksandro Stulginskio gimnazijos  vaikų darželyje, vyko sveikos mitybos mokymai.

Minint Europos sveikos mitybos dieną ,vaikams buvo aiškinama, atkreipti dėmesį į vaikų sveikatai palankią mitybą

Mityba – svarbus aplinkos veiksnys. Ji aprūpina organizmą energija ir gyvybinei organizmo veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis, užtikrina normalų vystymąsi, nuolatinį kūno ląstelių atsinaujinimą.  Vaikai, lankantys ugdymo įstaigas, ten praleidžia didžiąją dienos dalį ir suvalgo apie 80 proc. paros maisto normos. Būtų puiku, jeigu požiūris į sveikatai palankią mitybą ir namie, ir ugdymo įstaigoje sutaptų. Vaiko, o ir kiekvieno iš mūsų, maistas turėtų būti subalansuotas, kuo įvairesnis, valgomas saikingai ir patraukliai patiektas.

Mokymų metu ,vaikai buvo supažindinti su sveikos mitybos pagrindais, sveikatos ir nesveikatos šaltiniais. Vaikai patys skirstė produktus, dėliojo sveikos mitybos piramidę komentuodami, kodėl vieni yra sveiki, o kiti sveikatai nepalankūs; pasakojo, ką valgo namuose, kokias mėgsta daržoves, vaisius, kodėl reikia pusryčiams valgyti įvairias košes . Vaikai taip pat žaidė daržovių, vaisių, grūdų atpažinimo žaidimus.

 Ikimokyklinukai nusprendė, kad nuo šiol stengsis rinktis tik sveikus maisto produktus ir taip saugoti savo sveikatą.

Ugdymo įstaigos vis dažniau susimąsto apie vaikų mitybą, ieško naujų sprendimų, keičia gaminimo būdus, kuria naujus receptus, siekia pagerinti valgiaraščius, kad vaikai gautų sveikatai palankius patiekalus. Tikime, kad ateityje sveikatai palankios mitybos įpročių ugdymas tik stiprės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:

Nijolė Klapatauskienė

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą