Pamoka – praktiniai užsiėmimai „Pirmoji pagalba“

Pamoka – praktiniai užsiėmimai „Pirmoji pagalba“

📅 Gegužės 4 dieną Kaltinėnų gimnazijoje 1 gimnazijos klasės mokiniams vyko pamoka – praktiniai užsiėmimai „Pirmoji pagalba“. Pirmosios pagalbos pamoką ir praktinius užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Sandra Žilytė-Mauricienė ir Nijolė Klapatauskienė.
🩺 Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmasis žingsnis siekiant padėti kitam žmogui ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti situacijose, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Mokymų metu mokiniai susipažino, kaip ir kada teikiama pirmoji medicinos pagalba.
💡 Ypatingą mokinių susidomėjimą sukėlė dirbtinio kvėpavimo demonstravimas naudojant gaivinimo manekeną ir defibriliatorių. Mokiniai mokėsi teikti pirmąją pagalbą praktiškai – naudodami gaivinimo manekeną, užspringimo liemenę, taip pat buvo supažindinti su pirmosios pagalbos vaistinėle ir defibriliatoriumi. Jie mokėsi stabdyti kraujavimą, padėti žmogui užspringus.
📞 Mokiniams priminta, kur kreiptis ištikus nelaimei, kokiu telefono numeriu skambinti, kaip svarbu išklausyti ir vykdyti operatoriaus nurodymus.
🧰 Siekiant praktiškai supažindinti su pirmosios pagalbos veiksmais, buvo naudojamas gaivinimo manekenas, pirmosios pagalbos vaistinėlė, užspringimo liemenė, turniketas ir mokomasis defibriliatorius.
🤝 Tikimasi, kad prireikus mokymų dalyviai imsis aktyvių veiksmų, siekdami išgelbėti žmogaus gyvybę.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Nijolė Klapatauskienė.
Close Menu
Skip to content