ĮTEIKTA PADĖKA UŽ „RAKTO SKYLUTĖ“ SIMBOLIO PLĖTRĄ IR SVEIKATAI PALANKIOS MITYBOS SKATINIMĄ

ĮTEIKTA PADĖKA UŽ „RAKTO SKYLUTĖ“ SIMBOLIO PLĖTRĄ IR SVEIKATAI PALANKIOS MITYBOS SKATINIMĄ

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, tęsdamas sveikatai palankesnių maisto produktų gamintojų paieškas ir vykdydamas tęstinę „Rakto skylutė“ simbolio ženklinimo plėtrą, šiuos metus pradėjo itin sėkmingai.
Higienos institutas notifikavo net 2 Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro pateiktus šio simbolio ženklinimo kriterijus atitinkančius produktus. Ta proga gamintojas gavo padėką už „Rakto skylutė“ simbolio plėtrą ir sveikatai palankios mitybos skatinimą, kurią įteikė Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė.
Gamintojas Jokūbas Račkauskas pristatė teikiamus rinkai maisto produktus „Bemielė naminė duona“ ir „Pilno grūdo miltai“, kurie atitinka sveikatai palankaus maisto ženklinimo tarptautiniu „Rakto skylutės“ simboliu kriterijus. Šie gaminiai yra oficialiai įregistruoti ir paskelbti oficialioje Higienos instituto interneto svetainėje: https://hi.lt/uploads/pdf/Rakto_skylute/Rakto_skylute.pdf
Džiaugiamės gamintojo Jokūbo Račkausko veikla „Žaliasis ūkis“. Ūkis užsiima augalininkyste. Ūkyje auginami javai. Pagrindinės javų rūšys yra dvi – kviečiai ir avižos. Veiklai yra taikomas ekologinio ūkininkavimo principas, kuris yra ženklinamas ekologinės gamybos sertifikatu. Perdirbimo ceche iš užaugintų kviečių šiuo metu gaminami makaronai ir duonos gaminiai, taip pat galima įsigyti ir ūkio ceche sumaltų, pilno grūdo kvietinių miltų.
Grūdų malimas su girniniu malūnu: grūdai supilami į malūno buferinę talpą ir nustatytu kiekiu patenka į malimo girnas, kurios pagamintos iš granito akmens. Malant su šiuo būdu grūdai neužkaista ir taip išsaugojamos vertingos savybės, lyginant su įprastais, plaktukiniais malūnais. Girnomis malant grūdus gauname lėto malimo miltus, kurie yra aromatingesni. Pirmuosius miltus, skirtus kepiniams, gamintojas naudoja ūkio cecho duonos ir pyragų kepyklėlėje, o ekstra miltus naudoja makaronų gamybai.
Ūkio cecho kepyklėlėje kepami duonos gaminiai: Bemielė duona; Plikyta duona; Itališka Ciabata; Duona su sėklomis. Duona gaminama pagal iš ūkyje gaunamų miltų pagal technologo patvirtintas receptūras. Priklausimai nuo duonos rūšies ar jos receptūros bei apdorojimo, galime turėti skirtingų struktūrų duonos gaminius ir aromatų įvairovę. Taip pat kepami įvairūs sausainiai, užkandžiai, o asortimentas laikui bėgant tikrai didės ir ūkio kepyklėlė galės Jus džiuginti NAUJIENOMIS.
Rasti tokius gaminius nėra lengva, kadangi reikalavimai „Rakto skylutė“ produktams yra griežti ir ne visi gaminiai atitinka visus Sveikatos apsaugos ministerijos įvardintus kriterijus.
Simbolis „Rakto skylutė“ – valstybinis, nekomercinis, savanoriškai taikomas, nemokamas, pozityvus maisto produktų sudėties ženklas, skirtas padėti vartotojams lengviau rasti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų panašių produktų.
Džiaugiamės bendromis jėgomis pasiektais rezultatais ir dėkojame gamintojams už jų indėlį į sveikesnę Lietuvos gyventojų mitybą. Tikimės jog jų produkcijos asortimentas ateityje tik gausės.
Gamintojo J. Račkausko „Žaliasis ūkis“ gaminius galite įsigyti parduotuvėje „Žalioji sankryža“ (D. Poškos g. 1, Šilalė), Pagramančio miestelio parduotuvėje (Juozo Mažeikos g. 11) arba tiesiai iš „Žaliasis ūkis“ kepyklėlės.

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą