Gegužės 31 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokiniai , prisijungė prie akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“

Pagrindinis šios akcijos tikslas : apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo).​ Akcijos metu 6 klasės mokinukai kartu su Socialine pedagoge, išdalino apie penkiasdešimt obuolių ir tiek pat skrajučių apie rūkymo žalą sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenės sveikatai lygina su epidemijų keliamais pavojais. Populiariai kalbant, nėra nė vienos žmogaus organizmo sistemos, kuriai nekenktų rūkymas, kaip nėra ir nekenksmingų cigarečių.

Mokiniai kalbino Kaltinėnų miestelio gyventojus , priminė jiems, kad šiandien diena be tabako ir dalindami skrajutes bei obuolius, ragino bent šią dieną cigaretę keisti į obuolį. Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Nijolė Klapatauskienė  

                                

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą