BAIGĖSI MOKYMAI „MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ KOMPETENCIJOS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE DIDINIMAS”, ŠILALĖS DARIAUS IR GIRĖNO PROGIMNAZIJOJE

BAIGĖSI MOKYMAI „MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ KOMPETENCIJOS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE DIDINIMAS”, ŠILALĖS DARIAUS IR GIRĖNO PROGIMNAZIJOJE

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdė mokymus „Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimas“, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje. Mokymai vyko nuo š. m. kovo 18 d., iki š. m. birželio 17 d. Viso 6 susitikimai.
Mokymų tikslas – didinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą, reikalingas spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.
Mokymus vykdė Biuro suformuota specialistų komanda, kurią sudaro 2 specialistai: psichologas (Dovilė Navikienė) ir socialinis pedagogas (Reda Kairienė).
Bendra mokymų trukmė – 40 valandų. Iš jų 8 valandos buvo skirtos nuotoliniams mokymams, o likusios 32 valandos – kontaktiniam darbui su darbuotojais, dalyvaujančiais mokymuose. Mokymai vykdomi 4 mėnesius. Vieno mokymų užsiėmimo trukmė – ne mažiau kaip 2 valandos.
Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo programa – tai galimybė padėti mokyklai įvertinti savo situaciją, numatyti galimus pokyčius ir žingsnis po žingsnio spręsti susidariusias ir trikdančias darbui mokyklines situacijas. Dalyvaudami programoje dalyviai atras naujų situacijos matymo kampų, stiprins tarpusavio komunikacijos įgūdžius ir ieškos būdų ne tik kaip efektyviai elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, bet ir stiprins įstaigos darbuotojų sutelktumo jausmą bei bendradarbiavimo įgūdžius.
Paskutinių mokymų metu, specialistų komanda grupės nariams duoda užpildyti klausimyną (įvertinimą). Taip pat paskutinių mokymų metu, komanda atlieka grupės narių apklausą, kuri skirta įvertinti mokymų trumpalaikį poveikį.
Pasibaigus mokymams, komanda artimiausius tris mėnesius palaiko ryšį su grupe abiem pusėms priimtina forma ir prireikus konsultuoja grupės narius dėl rekomendacijų įgyvendinimo ir kitų kylančių klausimų. Konsultavimo dažnis, kiekis ir forma yra suderinamas su grupe, atsižvelgiant į grupės poreikius.
Praėjus 3 mėnesiams po mokymų pabaigos, komanda susitiks su grupe ir aptars, kaip jiems sekėsi įgyvendinti rekomendacijas, su kokiais iššūkiais buvo susidurta bei prireikus konsultuos kitais susijusiais klausimais.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą