PASKAITA „SAUGUS INTERNETAS“

Spalio 20 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje 2gim.klasės mokiniams vyko prevencinė paskaita „Saugus internetas“. Paskaitą skaitė lektorius Donatas Grigalis. Paskaitos tikslas: supažindinti mokinius, kaip reikėtų saugiai elgtis internetinėje erdvėje.

 Per paskaitą mokiniams buvo teikiama informacija apie internete slypinčias grėsmes,  apie pagrindinius saugaus elgesio principus internete, skatino vaikus saugiai naudotis internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lektorius supažindino, kokios informacijos apie save nereikėtų talpinti internete, kaip saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose, paaiškino, kad neskelbtina informacija yra ta, kurią paviešinti ir  platinti draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai, o ribojama viešoji informacija – kenkianti nepilnamečių fiziniam, protiniam ir doroviniam vystymuisi , kurios platinimas ribojamas siekiant apsaugoti nepilnamečius. Internetas jaunimui – vieta, kur jie gali susirasti draugų, pramogauti, mokytis, tobulėti, tačiau internetas  atneša ne tik galimybes, bet ir pavojų nukentėti: privatumo ir asmeninių duomenų atskleidimo pavojai, tapatybės vagystės, turto ir asmeninių duomenų bei informacijos vagystės. Pavojus susipažinti su blogų ketinimų turinčiais asmenimis, rizika būti apgautam, patirti fizinį smurtą, seksualinį priekabiavimą, šantažą.  Tapti elektroninių patyčių objektu. Būti įbaugintam ir užgauliojamam, šmeižiamam savo bendraamžių ar pažįstamų. Pavojus pakenkti kompiuteriams ir juose saugomai informacijai. Kompiuteriniai virusai, nepageidaujami el. laiškai (angl. spam); duomenų vagystės (angl. phishing); šnipinėjimo programos ir kt.

Šiuolaikinis jaunimas negali be interneto, todėl internetinės patyčios ‒ opi problema. Norėdami jų išvengti, pirma, patys turime būti atsakingi už tai, ką rašome komentaruose, kokias nuotraukas keliame į internetinę erdvę. O iškilus problemoms, nelikti abejingiems, neužsisklęsti, o kreiptis pagalbos į vyresniuosius, pareigūnus ar į Vaikų liniją, kad problema būtų pašalinta. Saugaus interneto paskaita, leido mokiniams geriau pažinti ne tik internetinio bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:

Nijolė Klapatauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *