ĮVYKO PASKAITA „AŠ MOTERIS – AŠ ŽMONA – AŠ MAMA”

Šių metų spalio 20 d. vakare,  Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salėje vyko lektorės – psichologės Dalės Daivos Gasparavičiūtės paskaita „Aš moteris – aš žmona – aš mama”.

Pirmojoje paskaitos dalyje, pavadintoje „Aš moteris“, lektorė klausytojams atskleidė, kodėl vienos moterys visą gyvenimą praleidžia santuokoje, o kitos rezga nesibaigiančius romanus, trečios atsiduoda vaikams, o ketvirtos – darbui, vienos sukurtos šeimai ar meilei, kitos realizuoja save už šeimos ar asmeninių santykių ribų. Norint išsiaiškinti pagrindinius dėsnius, susijusius su tuo, kas mes esame, lektorė siūlo taikyti savižiną – vieną iš savęs pažinimo būdų, kuomet taikant analizę ir projekcines metodikas (savęs pažinimas, trauminių patirčių ir išgyvenimų atpažinimas) atskleidžiami pagrindiniai moterų asmenybių tipai.

Antrojoje paskaitos dalyje „Aš žmona“, aptarti partnerio pasirinkimą įtakojantys veiksniai  ir jų reikšmė santykių kokybei, dažniausiai pasitaikantys šeimos kūrimo modeliai, šeimų tipai, šeimas ištinkančios krizės ir jų įveikos galimybės, bei moters vaidmenys šeimyniniame gyvenime. Praktinių užsiėmimų metu, psichologinių žaidimų ir projekcijų pagalba buvo siekiama atsigręžti į save, mintyse analizuoti ir apžvelgti savo elgesį, jausmus, ketinimus, įvertinti juos, ir taikyti  asmeniniame gyvenime.

Trečiojoje paskaitos dalyje,  pavadintoje „Aš mama“,  dėmesys buvo skirtas brandžios tėvystės įgūdžių pagrindo kūrimui, pristatytas „veidrodžio principas“, pagrindiniai tėvystės ir motinystės modeliai,  bei vaikų elgesio reakcijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *