PASKAITA „SVEIKA MITYBA“

Spalio 8 dieną, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje, 3D, 6B, 8D ir 5A, klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje apie sveiką mitybą. Paskaitą vedė MB  „Gydanti lėkštė“ direktorė, lektorė Ingrida Kuprevičiūtė.

Paskaitos tikslas – stiprinti mokinių sąmoningumą sveikatos srityje, išmokyti, kaip pasirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus. Su mokiniais  ji aptarė nutukimo ir mažo svorio problemas, cukraus žalą jaunam organizmui. Lektorė patarė nevartoti gaiviuosius gėrimus. Patarė kaip reikia vartoti obuolių ir kitas sultis, ką ir kodėl būtinai turi mokiniai išbraukti iš mitybos, o ką privalo įtraukti į kasdienę mitybą, kaip spręsti dažniausiai pasitaikančias vaikų sveikatos problemas mitybos pagalba. Taip pat akcentavo, kad jų amžiuje reikia skirti didelį dėmesį fiziniam aktyvumui ir miego rėžimui. Taip pat lektorė akcentavo, kad būtina skaityti produktų etiketes, kad kiekvienam reikia mokėti pasiskaičiuoti cukraus kiekį produktuose. Su mokiniai aptarė ir vandens naudą  organizmui.

Paskaitos pabaigoje mokiniams buvo duodamos praktinės užduotys, įgytas žinias jie galėjo pritaikyti praktiškai. Kiekvienas gavo po produktą paplitusį jaunimo tarpe (Coca Cola, batonėliai, guminukai ir t.t.), paskaičiavo kiek slypi cukraus, o kad dar labiau suprastų, galėjo pamatuoti cukrų ir pamatyti kiek jo patenka į mūsų organizmą.

Džiugu, kad mokiniai įdėmiai klausėsi, drąsiai dalyvavo paskaitoje ir prašė lektorės dar juos ne kartą aplankyti.

Visuomenės  sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Ineta Butvidienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *