PSICHIKOS SVEIKATOS KOMPETENCIJŲ DIDINIMO ĮSTAIGOS DARBUOTOJAS MOKYMAI

Liepos – rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais vyko įmonių psichikos sveikatos kompetencijų didinimo Šilalės greitosios medicinos stoties darbuotojų mokymai. Iš viso įvyko 5 tęstiniai mokymai šios įstaigos darbuotojams (40 valandų).
Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tikslas – ugdyti įmonių darbdavių ir jų atstovų, įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų specialistų (profesinės sveikatos specialistų, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų), žmogiškųjų išteklių padalinių vadovų ir kitų įmonės darbuotojų kompetencijas, reikalingas mažinti neigiamą psichosocialinių rizikos veiksnių poveikį darbuotojų sveikatai, gerinti psichosocialinę aplinką įmonėse ir stiprinti darbuotojų psichikos sveikatą. PSKD veikla apima psichosocialinės darbo aplinkos gerinimą ir darbuotojų kompetencijų didinimą darbo organizavimo ir psichikos sveikatos srityse.
Mokymus vedė specialistų komanda: psichologė Valija Šap ir sveikatos specialistė Jolanta Birbalienė.
Pirmojo susitikimo metu įmonės darbuotojai užpildė psichoemocinės būklės veiklos vertinimo klausimyną. Specialistų komanda identifikavo įmonės darbuotojų psichoemocinę būklę ir pagrindines problemas. Antro susitikimo metu buvo vertinamas darbuotojų psichikos sveikatos raštingumas. Kitų susitikimų metu buvo atliekamos individualios analizės, psichoemocinės būklės įvertinimas. Darbuotojams vyko užsiėmimai skirti psichoemocinės sveikatos kompetencijos didinimui, mokomasi įtampos darbe įveikos, psichosocialinių darbo aplinkos veiksnių pasireiškimo darbo kolektyve, psichologinio smurto, žalingų psichosocialinių darbo aplinkos veiksnių prevencijos. Buvo kalbama apie darbingumą, jį įtakojančius veiksnius, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo galimybes, profesinį perdegimą, jo prevenciją, organizacines priemones įmonės ir asmens lygiu, socialinę paramą darbe. Buvo pateiktos rekomendacijos, pakartotinai įvertintas darbuotojų psichikos sveikatos raštingumo įvertinimas po mokymų, įgyvendintų veiklų efektyvumo įvertinimas.
Praktinių mokymų metu identifikuojamos ir nagrinėjamos veiklos dalyvių iškeltos, su šia tema susijusios problemos, dalijamasi patirtimi ir ieškoma galimų sprendimų psichosocialinės aplinkos įmonėse ir psichikos sveikatos stiprinimo srityse.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Akvilė Petkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *