ĮVYKO PIRMASIS SUSITIKIMAS SU GYDYTOJA, GYVENSENOS MEDICINOS ASOCIACIJOS VADOVE EGLE MINEVIČIENE

Š. m. rugsėjo 15 d. Visuomenės sveikatos biure įvyko mokymai  „Širdies-kraujagyslių ligos ir 2 tipo cukrinis diabetas: sirgti ar nesirgti?“. Šie mokymai buvo skirti vykdyti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikos Šilalės rajone programą.

Širdies ir kraujagyslių ligos vis dar išlieka viena iš pirmaujančių mirties priežasčių Lietuvoje, mirtingumo rodiklis (2018 m. duomenimis) siekia 381 atvejį 100 000 gyventojų, Šilalės rajone šis rodiklis didesnis – 417 atvejų 100 000 gyventojų. Šios ligos galima išvengti, o susirgus ją kontroliuoti, jeigu žmogus laiku kreipiamasi pas gydytojus, kryptingai keičia gyvenimo būdą, mitybos įpročius, atsako žalingų įpročių, tampa fiziškai aktyvesnis.

Šių mokymų metu buvo siekta ugdyti visuminę sveikatos sampratą ir didinti sveikatos raštingumą, aptarti gyvensenos ir širdies-kraujagyslių ligų, 2 tipo cukrinio diabeto ir kai kurių kitų lėtinių ligų sąsajas, išmokyti dalyvius įsivertinti savo gyvenseną ir su ja susijusius rizikos veiksnius, pasirengti sveikatai palankiems gyvensenos pokyčiams. Mokymuose dalyvavo 10 Šilalės rajono gyventojų.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Akvilė Petkienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *