ĮMONIŲ PSICHIKOS SVEIKATOS KOMPETENCIJŲ DIDINIMO DARBUOTOJAMS MOKYMAI ŠILALĖS KULTŪROS CENTRE

Kovo 2 d. Šilalės kultūros centre vyko įmonių psichikos sveikatos kompetencijų didinimo darbuotojams mokymai. Tai jau antrasis susitikimas su šios įstaigos darbuotojais.

Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tikslas – ugdyti įmonių darbdavių ir jų atstovų (padalinių vadovų), įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų specialistų (profesinės sveikatos specialistų, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų), žmogiškųjų išteklių padalinių vadovų ir kitų įmonės darbuotojų kompetencijas, reikalingas mažinti neigiamą psichosocialinių rizikos veiksnių poveikį darbuotojų sveikatai, gerinti psichosocialinę aplinką įmonėse ir stiprinti darbuotojų psichikos sveikatą. PSKD veikla apima psichosocialinės darbo aplinkos gerinimą ir darbuotojų kompetencijų didinimą darbo organizavimo ir psichikos sveikatos srityse.

Mokymus veda specialistų komanda:  psichologė Valija Šap ir sveikatos specialistė Jolanta Birbalienė.

Pirmojo susitikimo metu įmonės darbuotojai užpildė psichoemocinės būklės veiklos vertinimo  klausimyną. Specialistų komanda identifikavo įmonės darbuotojų psichoemocinę būklę ir pagrindines problemas.

Antro susitikimo metu perteikiamos žinios ir formuojami praktiniai įgūdžiai:

  • Aptariama psichikos sveikatos samprata, įtampa darbe ir jos įveika.
  • Psichosocialiniai darbo aplinkos veiksniai, psichologinio smurto ir kt. žalingų psichosocialinių darbo aplinkos veiksnių apraiškos darbo kolektyvuose, jų prevencija taikant mokslu ir praktika grįstas streso valdymo programas.
  • Darbingumas, jam įtakos turintys veiksniai, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo galimybės, profesinis perdegimas, jo priežastys ir prevencija.
  • Organizacinės priemonės įmonės ir asmens lygmeniu, socialinė parama darbe: rizikos atpažinimas, prevencija, intervencija.
  • Pasirinkta kita įmonėms aktuali tematika.

Praktinių mokymų metu identifikuojamos ir nagrinėjamos veiklos dalyvių iškeltos, su šia tema susijusios problemos, dalijamasi patirtimi ir ieškoma galimų sprendimų psichosocialinės aplinkos įmonėse ir psichikos sveikatos stiprinimo srityse.

Visuomenės sveikatos specialistė,

Vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *