PASKAITA „GYDOMOJI MITYBA“

Kiekvienas turėtume rūpintis savo sveikata. Moksliniai tyrimai rodo, kad paprastas, bet sveikas maistas dažnai gali pakeisti vaistus. Sveikata – vienas svarbiausių žmogaus laimės komponentų, viena didžiausių vertybių, kurią turime saugoti.

Vasario 12 dieną Šilalės lopšelyje darželyje „Žiogelis“ vyko paskaita darželio bendruomenei „Gydomoji mityba: ateik ir sužinok, koks maistas gydo, o koks – sargdina“. Paskaitą skaitė mitybos specialistė, lektorė, tinklapio „Gydanti lėkštė įkūrėja Ingrida Kuprevičiūtė.

Paskaitos metu lektorė pasakojo apie  autoimunines ligas. Autoimuninė liga – tai sistemų išsiderinimas, jų nefunkcionavimas. Jos atsiranda, kai sugriūva organizmo apsauginės sistemos, nusilpsta imunitetas. Dalyviai susipažino su svarbiausiais maitinimo aspektais, dažniausiai daromomis klaidomis, stipriai įtakojančiomis sveikatą. Lektorė pasakojo, kaip skirtingos maistinės medžiagos veikia kūno sistemas ir kokią įtaką maistinių medžiagų trūkumas turi ligų atsiradimui.

Specialistė pabrėžė, kad šviežiose daržovėse ir žalumynuose yra ne tik daug vitaminų, mineralų ir biologiškai veiklių medžiagų, bet ir daug skaidulų, kurios mažina cholesterolio kiekį organizme, teigiamai veikia virškinimo sistemą, saugo nuo vidurių užkietėjimo. Lektorė paskaitos metu akcentavo  vitamino D naudą ir kokias sveikatos problemas sukelia jo trūkumas. Vitamino D didesni kiekiai reikalingi žmonėms mažai būnantiems saulėje, patiriantiems nuolatinį stresą, depresiją, turintiems problemų su žarnynu, antsvoriu, vyresnio amžiaus žmonėms, nėsčiosioms, norinčioms pastoti, moterims po menopauzės, kūdikiams, vaikams.

Lektorė patarė, kokius  mėgstamus produktus keisti į sveikesnius ir sveikatai palankesnius.

Tikimės, kad  ši paskaita padės lengviau apsispręsti ir pasirinkti sveikatai palankesnę mitybą.

 

Parengė: Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Sandra Žilytė – Mauricienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *