PIRMOS PAGALBOS MOKYMAI LAUKUVOS N. VĖLIAUS GIMNAZIJOJE

Vasario 6 d., Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje 5-6 klasių mokiniams vyko paskaita – praktiniai užsiėmimai „Pirma pagalba“.

Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo suteiktos pagalbos. Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius.

Mokymų metu visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Vilma Navardauskienė informavo dalyvius apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, būdus, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo atvejais. Taip pat papasakojo kaip teikti pagalbą artimiesiems ar bendraklasiams užspringimo atveju. Mokiniai buvo mokomi naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi. Defibriliacija atlikta praėjus 3-5 minutėms po sąmonės praradimo padidina išgyvenamumą 50-70 procentų. Tai gali būti atliekama pasitelkiant viešose vietose esančius išorinius atomatinius defibriliatorius (AED). Šilalėje defibriliatorius yra Šilalės sporto ir laisvalaikio centre (baseine).

Svarbu atkreipti ne tik vaikų, bet ir tėvelių dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti gaivinimą ir išgelbėti žmogaus gyvybę.

Projektas „Šilalės rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir sveikos gyvensenos ugdymas“ finansuojamas ES ir savivaldybės biudžeto lėšomis

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *