OBELYNE IR ŠILALĖJE ĮVYKO V. SKIRKEVIČIAUS PASKAITA „ANTIBIOTIKŲ VARTOJIMO NAUDA IR PAVOJAI“

Lapkričio 26 d., Obelyno pagrindinėje mokykloje bei Šilalės visuomenės sveikatos biure vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektoriaus, vaistininko. Žolininko, liaudies medicinos eksperto Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitos.

Antibiotikai – vienas didžiausių praėjusio amžiaus medicinos laimėjimų. Jų pagalba sėkmingai buvo nugalėtos infekcinės ligos, kurių gydymas iki tol atrodė neįmanomas. Ir nors antibiotikai yra tinkamas ir efektyvus infekcinių ligų gydymo būdas, tačiau kai kuriais atvejais jų vartojimas nėra būtinas. Daugelis žmonių antibiotikus vartoja nesusimąstydami apie neigiamą vaisto poveikį, be gydytojo paskyrimo ar būtinybės. Reikėtų nepamiršti, kad antibiotikai veikia tik bakterijas ir visiškai neveikia virusų. Dėl per dažno antibiotikų vartojimo, daugelis bakterijų rūšių tapo jiems atsparios. Antibiotikai dažnai yra skiriami netikslingai, kadangi  daugeliui ligų galima rasti efektyvų gydymą pasitelkiant į pagalbą kitas priemones.

Paskaitos klausytojams lektorius pasakojo apie teisingą antibiotikų vartojimą primindamas, kad pasveikti mums padeda ir vaistažolės, ir cheminiai vaistai, tačiau esant ūmiems procesams, atsiradus stipriam kosuliui ar pakilus aukštai temperatūrai, būtina imtis skubių priemonių, kreiptis į medikus, prireikus gerti gydytojo paskirtus vaistus. Žolelės veikia daug lėčiau ir švelniau, todėl labiau tinka lėtinėms ir lengvesnėms ligoms gydyti. V. Skirkevičius akcentavo, kad nereikėtų užsiimti savigyda, gerti vaistų saujomis, o su antibiotikais reikėtų elgtis ypač atsargiai, kadangi nesaikingas jų vartojimas jau padidino bakterijų atsparumą šiems vaistams.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

Projektas „Šilalės rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir sveikos gyvensenos ugdymas“ finansuojamas ES ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *