ĮVYKO NEMOKAMA NATŪRALAUS ŽINDYMO PASKAITA “SĖKMINGAS ŽINDYMAS”

Lapkričio  5 d. 15.00 val.  Šilalės visuomenės sveikatos biure,  vyko natūralaus žindymo paskaita „Sėkmingas žindymas“, kurią vedė – Natalja Bartkevičienė, natūralaus maitinimo specialistė.

Natūralus maitinimas – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių mažylio augimą, vystymąsi, sveikatą ir adaptaciją. Motinos pienas yra natūralus ir geriausiai pritaikytas maistas kūdikiui, be to, žindymas padeda stiprinti mamos ir vaiko ryšį, vaikas jaučiasi saugesnis, jam tampa lengviau prisitaikyti prie aplinkos.

Motinystė – tai labai reikšmingas moters gyvenimo etapas, reikalaujantis ne tik beribės meilės, bet ir didelės kantrybės, atsakomybės bei ryžto įveikti visus netikėtumus.

Pirmosios mažylio dienos šiame pasaulyje yra ypatingos: jis patenka į visiškai naują aplinką, jį supa nauji žmonės, kvapai, garsai. Tiek daug pasikeitimų kelia nemažą nerimą ir baimę. Tačiau nusiraminimą ir saugumo jausmą gali suteikti mamos buvimas šalia. Ne veltui sakoma, jog prisilietimas turi magišką galia, o ypač – mamos prisilietimas prie savo kūdikio.

Itin reikšmingas yra mažylio ir mamos ryšys, kuris pirmaisiais gyvenimo mėnesiais yra užmezgamas ne tik per mylavimą, sūpavimą, kalbinimą, bet ir per žindymą. Tinkamas maitinimas – neabejotinai vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių mažylio augimą, vystymąsi, sveikatą ir adaptaciją. Motinos pienas yra natūralus ir geriausiai pritaikytas maistas kūdikiui, be to, žindymas padeda stiprinti mamos ir vaiko ryšį, vaikas jaučiasi saugesnis, jam tampa lengviau prisitaikyti prie aplinkos.

Paskaitos metu buvo aptariamos šios temos:

  • Maitinimo krūtimi įgūdžiai
  • Krūtų ir spenelių priežiūra
  • Natūralaus maitinimo privalumai
  • Konsultacija naujagimio kūno priežiūros klausimais

Kai kurioms moterims žindyti nuo pat pradžių pavyksta lengvai, kitoms prireikia šiek tiek daugiau laiko. Paskaitos metu, lektorė suteikė  pagrindinių žinių bei atsakė į dažniausiai kylančius klausimus apie žindymą, patarė, kaip sustiprinti ryšį su naujagimiu. Lektorė kūdikio besilaukiančias mamytes padrąsino žengti į motinystės pasaulį ir sužinoti visus žindymo privalumus bei pagalbos priemones. Džiaugiamės, jog į paskaitą susirinko ne mažas būrys būsimų Šilalės mamyčių.

Visuomenės sveikatos specialistė,

Vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *