Renginys „Sportuok ir būsi sveikas“

Rugsėjo 6 dieną Kaltinėnų  Aleksandro Stulginskio gimnazijoje vyko renginys „Sportuok ir būsi sveikas“. Renginyje dalyvavo 5-8 kl; 1-4 g. klasių mokiniai. Renginio metu, vyko įvairios sportinės rungtys: futbolas, krepšinis, virvės traukimas, tenisas, smiginis. Viena iš įdomiausių rungčių mokiniams,  virvės traukimas. Virvę traukė gimnazijos 5-8 klasių ir  1-4 gimnazijos klasių mokiniai. Jėgas išbandė mergaitės prieš mergaites, berniukai prieš berniukus, klasė prieš klasę. Renginys suteikė daug teigiamų emocijų kiekvienos komandos sirgaliams. Buvo daug plojimų ir azartinių palaikymo šūksnių .Po renginio visi mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis.

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus gerinant ir stiprinant žmogaus sveikatą bei mažinant riziką susirgti lėtinėmis ligomis. Žmogui fizinio aktyvumo reikia lygiai taip pat, kaip maisto ir oro. Nuo judėjimo priklauso tinkamas organizmo ir jo sistemų bei organų vystymasis. Tai ypač svarbu vaikams, kurie intensyviai auga, tvirtėja ir tobulėja. Vaikai judresni už suaugusiuosius, bet pastaruoju metu jie tampa mažiau judrūs. Pakankamas judėjimo aktyvumas yra vienas iš svarbiausių lėtinių neinfekcinių ligų ir nutukimo profilaktikos veiksnių, geresnės gyvenimo kokybės pagrindas.  

Remiantis 2018 m. mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimu – HBSC nustatyta, kad tik penktadalis mokinių yra kasdien fiziškai aktyvūs, ir ši situacija yra stabiliai prasta. Net 81,8 proc. mokinių kasdien nėra pakankamai fiziškai aktyvūs. Mergaitės yra fiziškai pasyvesnės už berniukus. Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduojama, kad 5-17 metų amžiaus vaikams į fizinę veiklą įeitų: žaidimai, vaidinimai, sportavimas, keliavimas, kūno kultūros užsiėmimai ar suplanuota mankšta. Tai vyksta šeimos, mokyklos, bendruomenės veiklos kontekste. Siekiant pagerinti kvėpavimo sistemos veiklą, palaikyti sveiką ir stiprią kaulų ir raumenų sistemą, užtikrinti tinkamą širdies darbą, normalią medžiagų apykaitą bei sumažinti nerimo ir depresijos simptomus, patariama :  5-17 metų amžiaus vaikas turi kasdien bent 60 min. skirti vidutinio ir stipraus intensyvumo fizinei veiklai. Jeigu kasdien fizinė veikla bus pratęsiama per 60 min., tai vaiko sveikata dar labiau pagerės.  Didžioji vaiko fizinės veiklos dalis turi vykti lauke. Didelio intensyvumo fizinė veikla, kuri stiprina kaulus ir raumenis, turi vykti bent tris kartus per savaitę. Svarbu ugdyti vaikų poreikį būti fiziškai aktyvesniems ir siekti, kad tai taptų neatskiriama jų kasdienio gyvenimo dalimi.  Pakankamas judėjimas yra svarbus veiksnys lemiantis fizinę, psichinę ir socialinę vaiko gerovę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:

Nijolė Klapatauskienė

dav
oznor
sdr
dav

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *