VAIKŲ SVEIKATINGUMO UGDYMO STOVYKLA „SUGRĮŽIMAS“

Į šią, pirmąją vaikų sveikatingumo ugdymo stovyklą „Sugrįžimas“, susirinko gausus būrys jaunuolių, viso 68 vaikai, 12 – 18 metų amžiaus. Pirmoji stovyklos diena prasidėjo bendrystę kuriančiais pratimais, susipažinimo užsiėmimais, komforto ribų peržengimo patyrimais. Vakare vyko patyriminiai užsiėmimai.  Po kurių kiekvieną vakarą laukia vyrų ir moterų pašnekesiai bei refleksijos drauge. Tai laikas buvimui drauge ir savęs pažinimui!

Antroji  stovyklos diena buvo kupina naujų patirčių, iššūkių, gilesnio vienas kito pažinimo. Į stovyklą atvyko mitybos specialistė, kuri daugiau papasakojo apie sąmoningumo ir dėmesio valdymo užsiėmimus. Kalbėta apie sąmoningą minčių valdymą, sunkumų įveikimą dėmesingumo praktikomis. Artėjant pietų metui, diskutuota apie  sąmoningą valgymą ir sąmoningus pietus.  Po pietų merginų laukė pokalbiai apie grožio kultą ir jo suvokimą, kaip pamilti ir mylėti save tokią, kokia esu, nesiekiant susitapatinti su dauguma. Vakare laukė kūrybinės improvizacijos.  Stovyklautojai turėjo puikią progą saviraiškai, o gal net atrasti savo talentą?  Kiekvienas gavo tam tikrą vaidmenį, personažą, paremtą pasakų motyvais. Tai vakaras, kuomet būta juoko iki ašarų, džiaugsmo ir krykštavimo, ko dažnai varžomės kasdienėje veikloje.

Trečias stovyklos rytas prasidėjo linksma ir nuotaikinga rytine mankšta. Rytinė mankšta – energijos užtaisas visai vienai! 
Reguliari mankšta padeda išlaikyti puikią fizinę formą, sveikatą bei suteikia energijos.
Po mankštos sekė gausūs ir sotūs pusryčiai. 
Pasisotinusių stovyklautojų laukė stovyklos svečias, kuris pravedė bokso treniruotę, aptarė fizinio pasirengimo aspektus, pamokė sporto psichologijos. O kas svarbiausia, vaikų veiduose matėsi susidomėjimas ir nuoširdžios šypsenos. Šypsena veide atspindi gražiausias emocijas. Tai – laimės ir vidinės harmonijos išraiška.

Po pietų stovyklautojai kėlėsi į įspūdžių kupiną žygį. Tai svajonių žygis su išbandymais ir netikėtais iššūkiais. Gamta buvo dosni saulės spinduliais ir lietaus gaiva…
Žygio metu stovyklautojai mokėsi komandinio darbo, atsakomybės už savo veiksmus ir pasirinkimus, lyderystės principų bei pažinti savo stipriąsias puses.
Tikime, jog šis žygis daugeliui ilgam išliks atmintyje ir prisiminimuose. 

Paskutinė stovyklos diena, buvo kupina emocijų, apsikabinimų, pamąstymų, diskusijų ir kelias į tolimesnį savęs pažinimą.
Stovyklautojai atsisveikino vieni kitiems linkėdami laimės ir sėkmės, dovanojant sukurtus prisiminimų raištelius – apyrankes. 

Apibendrinant, stovyklos metu vaikai ieškojo ryšio tarp laisvės pasirinkti ir atsakomybės, analizavo savo poelgius, jų priežastis ir pasekmes, formavo komandas, stiprino tarpusavio ryšius, augino draugystes, aiškinosi, ką reiškia būti suaugusiu, augino pagarbą ir dėkingumą. Taip pat analizavo asmens kertines nuostatas, mokėsi kaip psichologines žinias pritaikyti geresniam savęs ir kitų pažinimui, geresniam prisitaikymui nenumatytiems gyvenimo atvejams, nežinomybės toleravimui, atsparumui kritikai bei patyčioms. Stovyklos metu paaugliai diskutavo apie draugystę, meilę, lytiškumą ir kitus svarbius klausimus, užduodamus suaugusiems. Vyko fizinė mankšta, sporto užsiėmimai, profesionalios bokso treniruotės, maudynės, žaidimai, vyriški ir moteriški pokalbiai, svajonių žygis.
Visos stovyklos metu santykiai buvo grįsti pasitikėjimu ir pagarba, sukuriant erdvę, kur asmenys galėtų kokybiškai leisti laiką kartu ir gebėtų drąsiai žvelgti vieni kitiems į akis. Tikime, kad kiekvienas stovyklos dalyvis išgyveno įvairiausius potyrius, jausmus ir emocijas bei pasiėmė iš stovyklos veikų tai, kas jam buvo artimiausia.

Stovykloje su vaikais ir jaunimu dirbo ilgametę stovyklų, seminarų ir nuotykių organizavimo patirtį sukaupusi Whatansu komanda, sveikos gyvensenos propaguotojai:

Vaidas Arvasevičius, stovyklos vadovas, lektorius konsultantas, mokymo programų šeimos, poros, tėvų ir vaikų santykių, auklėjimo, pozityviosios tėvystės temomis autorius, turintis ilgametę mokymų patirtį, baigęs mokymus psichologinio konsultavimo ir psichologinės terapijos srityje, licencijuotas kovos menų treneris;

Deividas Bubnelis,  kūno kultūros ir sporto treneris, irkluotojas, sveikatingumo lektorius, patirtinių Whatansu stovyklų ir žygių vadovas;

Jurga Vidugirienė, VšĮ „Bundam”  Whatansu komandos vadovė,  4-ių vaikų mama, darbo su itin aukšto intelekto vaikais ekspertė, turinti ilgametę patirtį organizuojant bei įgyvendinant išskirtines ugdomąsias stovyklas vaikams ir jaunimui su holistine, edukacine, socialinius ir emocinius įgūdžius lavinančia programa, rengiant įvairias metodikas, diegiant inovacijas neformaliojo ugdymo srityje.

Rūta Vaitiekutė, neformaliojo ugdymo specialistė, jaunimo programų vadovė, Whatansu patirtinių mokymų ir jaunimo stovyklų vadovė, akredituota tarptautinės programos „Forest School“ trečio lygio trenerė/praktikė.

Rimantas Ivanovas, Generolo Jono Žemaičio karo akademijos, vyriausiasis instruktorius mjr. Whatansu patyriminių mokymų treneris, “Vyrų kalvė” stovyklų vadovas.

Nuoširdus AČIŪ nuostabiai stovyklos vadovų komandai (Whatansu), jau laukiame kito susitikimo!

Stovyklos dalyviams buvo ruošiami gardūs, sotūs, vegetariški, su meile gaminti aukštos maistinės vertės patiekalai, kuriuos gamino Giedrės Šedbarienės IĮ.  AČIŪ jai ir jos komandai.

Už nuostabius kadrus, įamžintas akimirkas AČIŪ 7kadras su Ieva Tvaronavičiūtė ir fotografei Aurelijai Bacevičienei.

“…Būk dėmesingas savo mintims – jos tampa žodžiais. Būk dėmesingas savo žodžiams – jie tampa veiksmais. Būk dėmesingas savo veiksmams – jie tampa įpročiais. Būk dėmesingas savo įpročiams – jie tampa charakteriu. Būk dėmesingas savo charakteriui – jis tampa tavo likimu…” Laodzi

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *