AKCIJA „OBUOLYS VIETOJ CIGARETĖS“

Rūkymas – labiausiai paplitusi buitinė narkomanija, žalojanti žmonių sveikatą. Cigaretės dūmuose yra  daug nuodingų medžiagų sukeliančių vėžinius susirgimus. Rūkantieji kenkia ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatai. Todėl pasyvus rūkymas daugeliui nerūkančiųjų ne tik nemalonus, bet ir kenksmingas sveikatai. Kvėpavimas prirūkytu oru pagreitina nuovargio atsiradimą, pablogina savijautą, mažina darbingumą.

Vaikų organizmas yra labai jautrus įvairių nuodų poveikiui. Jei namuose rūkoma, vaikai, ypač maži, auga ir vystosi blogiau, dažniau serga kvėpavimo ligomis. Be to, nuolat matydami rūkančius tėvus ar kitus suaugusius, jie ir patys užaugę dažniau tampa rūkančiais.

Dauguma rūkorių žino, kad rūkymas gali sukelti daugybę ligų, vis dėlto jie rūko. Taip yra todėl, kad atsiranda fizinė ir psichinė priklausomybė.

Gegužės 31 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokiniai, paminėjo Pasaulinę dieną be tabako prisijungdami prie akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“, kurios tikslas paraginti rūkančiuosius atsisakyti rūkymo, o norintiems mesti – suteikti informacijos , kaip galima tai padaryti.

Mokiniai praeiviams gatvėje siūlė cigaretę keisti į obuolį, dalino lankstinukus. Sutikome daug nerūkančių arba jau metusių rūkyti praeivių, tačiau mielai paėmė lankstinuką savo rūkantiems pažįstamiems. Paklausus rūkančiųjų, ar kada nors bandė mesti šį žalingą įprotį  atsakydavo: – daug kartų, tačiau nepavyko ir patarė geriau net nepradėti. Džiugu, kad sutikome ir tokių žmonių, kurie padėkojo mokiniams už šią iniciatyvą ir palinkėjo, kad  kuo daugiau žmonių nerūkytų.

Tikimės, kad ši akcija paskatins ne vieną susimastyti ir pasirūpinti savo ir aplinkinių sveikata.

Dėkojame Šilalės visuomenės sveikatos biurui už skanėstus.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje 

Vitalija Zaleckienė                                

                     

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *