BIURE ŠURMULIAVO ŠEIMŲ ŠVENTĖ

Gegužės 11 d., į Šilalės visuomenės sveikatos biurą rinkosi šeimos. Tai pirmoji, tačiau tikimės, jog tradicija tapsianti Šeimų šventė. 
Gegužė – šeimos mėnuo. Šeima – brangiausias turtas didžiausia vertybė. Laikas su šeima – tai gebėjimas girdėti ir matyti kitą. Būti – tai girdėti, matyti, įsiklausyti, pačiam būti išgirstam ir gebėti dalytis. Būtent tai yra buvimo drauge esmė. 
Visuomenės sveikatos biuro organizuojamos šventės tikslas – šeimoms dovanoti galimybę kartu turiningai praleisti laisvalaikį bei tuo pačiu – padėti stiprinti šeimos narių tarpusavio ryšį. 
Šią šventę pradėjome su Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“, „Nykštukų“ grupės pasirodymu. Vėliau visi buvo kviečiami bendrai Zumbos treniruotei su Monika Šivickyte. 
Visiems smagiai pajudėjus toliau šventę tęsėme su kvepalų gamybos edukacija šeimoms, kurią vedė Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus lektorė Justina Rebždienė. Šios edukacijos metu dalyviai turėjo galimybę drauge sukurti savo unikalius kvepalus iš aliejų, kurie buvo supilstyti į dailų 10 ml. buteliuką. Per šį užsiėmimą mėgavomės kvapais, susipažinome su natūraliomis ir parfumerinėmis medžiagomis, daugiau sužinojome apie parfumerijos meną. 

Biuras kvietė sudalyvauti nuotraukų konkurse „Laimingas aš-laiminga šeima“. Facebook paskyroje buvo kviečiami dalintis įsimintiniausiomis savo šeimos akimirkomis. Trijų daugiausia patiktukų surinkusių nuotraukų autoriai, buvo apdovanoti Šilalės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais. 
Konkurso nugalėtojai :
I vieta – Lina Ivanauskaitė – Bertašienė ir jos šeima (163 patiktukai)
II vieta -Jurgita Krauzienė ir jos šeima (145 patiktukai)
III vieta –Dalia Kubaitienė ir jos šeima (130 patiktukų)
Pasveikinome nugalėtojus ir visus kitus, kurie prisijungė prie šio konkurso. Vėliau visi buvo pakviesti bendram Šeimų piknikui Biuro kieme.
Toliau tęsė paspirtukų varžybos, kurios sulaukė didelio mažųjų susidomėjimo, vaikų akyse matėsi azartas ir noras laimėti. Dalyviai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes. Visas Biuro kiemas buvo pilnas paspirtukų ir vaikų klegesio. Pralaimėtojų šiose varžybose nebuvo, pagrindinis tikslas – skatinti fizinį aktyvumą ir judėjimo džiaugsmą. 
Vėliau vaikučių tėveliai kėlėsi į Biuro patalpas, kur vyko santykių eksperto Dariaus Ražausko paskaita „Vyrų ir moterų santykių gerinimas su šypsena“. Paskaitos metu buvo aptariama meilės meno tema ir kodėl jo reikia mokytis? Bei daug kitų įdomių temų santykių gerinimo srityje.
Na, o vaikai tuo tarpu dalyvavo piešimo su spalvotu smėliu edukacijoje. Spalvoto smėlio pagalba buvo išgaunami gražiausi paveikslėliai, kuriuos vėliau dalyviai galėjo išsinešti namo atsiminimui. Tad visi kartu kūrėme, žaidėme su spalvomis ir pasimėgavome gautu rezultatu. 
Kol tėveliai klausėsi paskaitos, po edukacijų vaikų dar laukė „Lėlių teatro magija“, kurią vedė Klaipėdos lėlių teatro lektorės Monika ir Aušra. Buvo gaminamos lėlės, susipažinome su lėlių teatro kūrybiniais principais ir pajutome teatro magijos galią. 
Pasibaigus vaikų edukacijoms, tėvų paskaitai, padėkojome visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios šventės įgyvendinimo. Kaip ir minėjome renginio pradžioje, tikimės, jog ši šventė turės tęstinumą ir susimatysime kitais metais. 
Šeima – tai didelis ir kruopštus darbas, visų pirmą su savimi pačiu. Laiminga šeima – tai nėra priedas prie didelės aistringos meilės. Šeimą privaloma kurti – visomis prasmėmis. Ir to reikia mokytis. Linkime būti kantriems, kurti bendras vertybes, džiaugtis vienas kitu, būti mylintiems ir mylimiems.
Ačiū šventės fotografei  – Jovitai Verpečinskienei (Jove photography)!

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą,

Vilma Navardauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *