OBELYNE ĮVYKO PASKAITA „BURNOS HIGIENA“

2019 m. kovo 12 d.  Šilalės r. Obelyno pagrindinėje mokykloje vyko paskaita  ‚, Burnos higiena‘‘. Paskaitą skaitė burnos higienistė Simona Kvietkauskienė.

Paskaitos tikslas – ugdyti burnos higienos įgūdžius ,formuoti teisingą požiūrį į vaikų burnos sveikatą bei galimybę išsaugoti sveikus dantis.

Lektorės teigimu, burnos ir dantų sveikatai neigiamą žalą daro netinkama burnos higiena, saldumynai, dažnas užkandžiavimas, limonadai, sultys ir lipnus maistas, kuris prilimpa prie dantų. Visi šie maisto produktai sudaro apnašas ant dantų, kurioms ilgai laikantis pradeda gesti dantų emalis. Lektorė vaikams akcentavo tai, kad norint, jog dantys mums ilgiau tarnautų, turime tinkamai juos prižiūrėti. Burnos ir dantų higienos procedūros padės išvengti dantų ėduonies, palaikys sveikas dantenas.

Taip pat vaikams paminėjo kokios yra dantų ir burnos priežiūros (valymo) priemonės ,kad reikia kuo dažniau valgyti vaisių bei daržovių, kramtyti becukrę kramtomą gumą, kurią kramtant natūraliai pašalinama dalis apnašų.

Burnos higienistė paminėjo, kad yra dar viena priemonė, kuri apsaugo dantis, tai dantų silantai. Jie rekomenduojami vaikams nuo 6 iki 14 metų. Taip pat būtina lankytis du kartus per metus pas odontologą.

Paskaitos metu ant dantų muliažo ,vaikus mokė kaip teisingai reikia valyti dantis. Savo įgytas žinias kiekvienas galėjo pademonstruoti ant dantų muliažo.

Sveiki dantys yra svarbus vaikų sveikatos veiksnys. Anksti ir teisingai įdiegti burnos higienos įgūdžiai vaikams – galimybė džiaugtis sveikais dantimis visą savo gyvenimą.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,

Nijolė Klapatauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *