PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ ŽYGIS APLINK PARŠEŽERIO EŽERĄ

„Sveikatingumo ugdymo stovykla – 2018“ dalyviai, trečiadienio popietę išsiruošė pažintiniam žygiui aplink Paršežerio ežerą. Stovyklautojai sėdo į autobusą ir visi draugiškai bei linksmai pradėjo kelionę iki Paršežerio ežero, atvykus jau laukė pilna įspūdžių ir naujų patirčių kupiną kelionė pėsčiomis. Norime padėkoti Varnių regioninio parko direkcijai ir gidei Renatai Jančiauskienei už suteiktas žinias ir puikų laiką. 
Paršežerio pėsčiųjų pažintinis takas – ilgis 13,8 km., iš jo 4,1 km. medinis takas, 8 informaciniai stendai, 16 suolų, 40 informacinių rodyklių, 3 mediniai tiltai. Jo pradžia – Paršežerio stovyklavietėje. Šioje atkarpoje, galima susipažinti su vertingomis žemapelkės biocenozėmis. Iš žemapelkės suka į Rešketų kaimą, kurio senkapyje palaidoti 1863 m. sukilėliai. Toliau takas veda prie Šilinkalnio. Iš čia – prie Paršpilio piliakalnio, pro Burbiškių senkapius – iki Sietuvos kūlgrindos. Grįžtant pasuka prie mitologinio šaltinio „Milžinų maudykla“. Šalia šaltinio įrengtas tiltelis – per jį patenkama į dešinį Sietuvos krantą. Čia takas veda į Piaunios mišką ir aukštapelkę, kuria praeinama mediniu taku.
Po šio žygio dalyviai džiaugėsi patirtais išgyvenimais, naujais potyriais ir nors jautėsi šioks toks nuovargis kelionę atgal į kaimo turizmo sodybą „Mėlynoji banga“ lydėjo smagūs pašnekesiai.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė,

Vilma Navardauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *