STOVYKLAUTOJŲ ATSILIEPIMAI APIE SVEIKATINGUMO UGDYMO STOVYKLĄ 2017

Ši stovykla superinė idėja. Pirmą kartą dalyvavau, bet ne paskutinį. Pirmą dieną kūnas šiek tiek stresavo. Antros dienos pabaigoje jau kaip ir pripratome. Viskas buvo labai skanu, o svarbiausia sveika. P. S. lašinukų su agurkais vistiek labai pasiilgome :). Visa veikla buvo kruopščiai suplanuota. Visa diena visiškai užimta. Neliko laiko kada galvoti „o ką čia nuveikus?“. Paskaitos labai įdomios, naudingos, daug vertingos ir net gi neįkainuojamos informacijos. Žemai lenkiu galvą profesoriams, lektoriams už savo gyvenimiškos patirties pasidalijimą su mumis, čia rašau 110%, super!!! Vietai kur buvome didžiulis pliusas, kad buvome nuošaliai. Nebuvo pašalinių žmonių, kurie maišytųsi ir stebėtų mus iš šono. Sodyboje vanduo buvo labai neskanus, tačiau problema greitai išspręsta. Atvežtas šulinio vanduo. Manau, vaikams smėlio dėžė su žaislais ar kokia čiuožykla, būtų buvę ne pro šalį :). Lietuvos sveikuolių sąjungos nariai labai draugiški, nuoširdūs, gerąja energija spinduliuojantys žmonės. Nuoširdus ačiū Šilalės Visuomenės sveikatos biurui už suteiktą galimybę dalyvauti šioje stovykloje. Ji man padarė didžiulį įspūdį, bei pradinį įnašą mano sveikesnio gyvenimo link.

Stovykla – super. Ačiū organizatoriams, stiprybės, kantrybės, kūrybingumo ruošiant kitų metų stovyklos programą. Tikrai esant galimybėms vėl atvyksiu. Patiko viskas, nuo rytinės mankštos su maudynėmis iki pasivaikščiojimų vakare, gyvenimo sąlygų. Maistas skanus, lektoriai įdomūs, stovyklautojai malonūs. Ačiū! Iki pasimatymo!

Stovykla buvo puiki. Draugiškas kolektyvas, puikus maistas, malonūs pagalbininkai, maloni virėja. Trūkumas, per daug laisvo laiko. Ankstus atsikėlimas ir maudynės ežere puikiai stiprino imuninę sistemą ir ugdė valią anksti atsikelti. Malonūs žmonės, rytinės šypsenos, neleido būti surūgusiam dėl ankstyvo žadinimo. Paskaitos, žygis, užsiėmimai labai geri, praplėtė akiratį ir parodė kokios vertybės yra svarbios gyvenime ir kiekvienam žmogui asmeniškai.  Sveikas maistas, be cukrė arbata davė iššūkį gyventi sveikai ir nevartoti cukraus bereikalingai. Suaugę žmonės malonūs, supratingi, bet ir kritiški. Vadovai puikūs! Užtikrino gerą laiką, bei asmenybių ugdymą! Stovykloje praleistas laikas labai prasmingas.

Buvo skanus maistas. Labai įdomi vieta, teritorija. Įdomios veiklos, parinkti užsiėmimai. Draugiški vadovai.

Dar ilgai prisiminsiu tas dienas praleistas stovykloje. Visi užsiėmimai, pradedant Lukrecijos mankšta, buvo įdomūs: turiningos paskaitos, jogos pratimai, piešimo pamokos, maistas. Ačiū Jums už tokį didelį darbą organizuojant stovyklą, už kantrybę su mumis, už Jūsų neblėstančią šypseną. Ačiū!!!

Visų pirma norėčiau padėkoti Šilalės Visuomenės sveikatos biuro direktorei Loretai ir jos darbuotojoms už nuostabiai, kruopščiai, puikiai suorganizuotą sveikatingumo ugdymo stovyklą. Taip pat nuoširdžiai noriu padėkoti virėjai Giedrei už be galo  skanų jos paruoštą maistą. Noriu išskirti skanias košes per pusryčius ir duoną, kurią patiekdavo per vakarienę. O kokia būtų buvusi sveikatingumo stovykla be šauniosios Lukrecijos vedamos rytinės mankštos ir jos nuotaikingų sąmojų. Labai patiko pakviesti lektoriai, L. Šalčius, kuris aiškiai pasakė pagrindinius dalykus apie sveiką gyvenseną. D. Gasparavičiūtė, kuri paaiškino, kad apie žmogų galima pasakyti iš jo kūno kalbos, jo gestų, veido bruožų. D. Brikas aiškiai nurodė, kad reikia mokytis ne iš savo padarytų klaidų, o iš savo privalumų, padarytų gerų darbų.

Savaitėlę pabuvus sveikuolių stovykloje numeti į šoną senatvės baimę. Nuostabiausia trenerė Lukrecija, išjudina, išsukinėja kiekvieną raumenėlį, o į širdį įpila nežaboto entuziazmo lakstyti, šypsotis ir garbinti visas dangaus ir žemės stichijas. Žmogus ugnikalnis ir gerumo klodas. O Loreta – tyli „bitė maja“. jos niekas neišmuš iš pusiausvyros ar blogos nuotaikos. Ji užkimš visas problemas, nepriteklius, net bet kokį stovyklautojo įnorį. Ji pati gali gydyti sielas… Sukvietė nuostabius lektorius: profesorių L. Šalčių, Sigitą Juzumaitę, V. Skirkevičių, Lidiją, D. Gasparavičiūtę. Virtuvės darbuotojai šaunūs, maistas skanus,  sotus ir įvairus. Aplinka graži, bet dirbtinė. Miegojimo sąlygos nevisai išbaigtos, nors patalynė gera. Dėkoju!

Stovyklaudama stovykloje susiradau naujų draugų. Man patiko stovyklos direktorė Loreta, kuriai niekada netrūksta šypsenos ir geros nuotaikos, jei ko nors paprašai niekada neatsisako. Patiko visi lektoriai, bet labiausiai Lukrecija, kuri sužavėjo nuostabia energija. Man nepatiko tualetai, kaip kišenės su dušais. Aš nei karto nenusimaudžiau šiame prūde, nes buvo neskaidrus vanduo.

Mane labai gražiai nuteikė graži sodyba. Bet mano lūkesčių nepateisino tualetų mažumas, dušų nebuvimas kambariuose. Daug gražių žodžių noriu parašyti direktorei Loretai, kuri moka gražiai bendrauti su bet kokio amžiaus stovyklautojais, ji sugebėjo surinkti nuostabius lektorius ir visą personalą, kuris buvo nuostabus. Esu labai patenkinta, kad daug sužinojau apie sveiką gyvenimo būdą.

Ši sveikuolių stovykla pateisino mano lūkesčius 100%. Ne. Pamelavau, 200%. Ir tuoj paaiškinsiu kodėl. Pirma, esu absoliuti „pelėda“, todėl dėl mankštinimosi ryte 7 val. buvo iškilę daug klaustukų. Tačiau užteko išgirsti „užvedančiąją“ muziką ir aiškų, bet ausiai malonų Simono kvietimą į mankštą, visos abejonės išsisklaidė. Keliuosi – ir pirmyn. Mankšta nusivilti neteko nei karto. Šitokia improvizacija, šitoks puikus Lukrecijos „pasirodymas“, negaliu nesižavėti. Sėkmės, Jums Lukrecija. Antra, meditacija. Dėl malonaus, užburiančio Sigitos balso, meditacijos metu, bent porą kartų „pakildavau“ iki debesų. Ačiū už šį skrydį. Trečia, paskaitos. Negalėčiau išskirti, kuri man patiko labiau, kuri – mažiau. Jos visos skirtingos, bet labai įdomios. Tuo turėjo įsitikinti, manau, visi. Juk beveik visiems lektoriams „atsiskirti“ nuo mūsų minios buvo sudėtinga. Jie buvo tardomi, net prie tualeto durų (jei kas nematė, taip atsitiko su Dale, psichologe). Bet tai ir organizatorių nuopelnas, kurie parinko lektorius. Taigi, ačiū visiems. Ketvirta, joga. Puikus patyrimas. Ir vėl „kabinu medalį“ Lukrecijai. Ačiū. Penkta, praktiniai užsiėmimai. Gongų muzikos dėka išgirdau ir čiurlenantį upelį, ir jūros ošimą, ir net gąsdinančią audrą, kad net šiurpuliukai kratė. Bet tai buvo puiku. Šokio terapija – nerealu!!! O kur dar visų šalia esančių energija? Šešta, maitinimas.  Jis puikus, nauji skoniai, nauji potyriai. Ačiū Giedrei ir jos „bičams“. Surašiau visą pozityvą, o kur negatyvas? Jo nėra, nes aš jo neieškojau. Man jo nereikia. Miela Loreta, (parašiau miela, o ne gerbiama, nes man pasirodei mielas, šiltas žmogus), kaip gydytojas L. Šalčius sakė, negalima linkėti sveikatos, todėl aš linkiu tau sėkmės, energijos, noro pasiryžimo, toliau atliekant tokią kilnią misiją – organizuojant sveikuolių stovyklas. Myliu. Bučiuoju. apkabinu (16 – 20 kartų :)). G. Meištininkienė

Labai dėkinga už puikų priėmimą, apgyvendinimą. Puikūs lektoriai, įdomios paskaitos. Išradingi virtuvės darbuotojai. Ačiū jiems, o ypatingai Giedrei už receptūras. Ačiū už gausų maitinimą. Senai norėjau patekti į sveikatingumo stovyklą, bet vis nerasdavau laiko sau. Patekus čia, atsivėrė akys, pakeičiau nuomonę, apie žmogų, mitybą ir t.t. Atvykau su didžiuliu „akmeniu“ ant kupros, išvažiuoju lyg naujai gimęs žmogus. Dėkoju šauniajai Lukrecijai. Jei leis gyvenimo aplinkybės norėčiau atvykti ir kitais metais. Ir toliau dirbkite sveikuolių labui. Jūs Dievo atsiųstieji. Telaimina jus angelai 🙂 .

Stovykloje jau dalyvauju trečią kartą. Labai patiko. Paskaitos įdomios. Gal tik D. Briko nesudomino, o kitos labai patiko. Šokio terapija: pradžia nuobodoka, paskui kiek įdomiau. Labiau patiko pernykštis variantas, nors ten gal geriau buvo jaunimui. Nors aš priklausau prie vyresnių žmonių, tokie judrūs, temperamentingi šokiai patinka. Tai tiek, su pagarba.

Š. m. liepos 9 – 15 d. dalyvavau sveikatingumo ugdymo stovykloje Šilalės raj. Bagdonų k. sodyboje „Mėlynoji banga“. Šiandien jau ta diena, kai reikia atsisveikinti. Kadangi, tokioje stovykloje dalyvavau pirmą kartą, todėl pradžia buvo sunkoka. Sunkiausia buvo fiziniai pratimai, nes tam gyvenime skyriau mažiausiai laiko. Būdama čia, aš įgijau daug žinių apie tai, kaip žmogus turėtų sveikai gyventi, maitintis, elgtis, mąstyti. Skaniausia buvo duona, kurios skonį ir kvapą dar ilgai prisiminsiu. Čia buvo gera ir saugu, nes vadovai, pradedant mūsų Loreta įdėjo daug darbo ir dalelę širdies. Turbūt niekada neteks pamiršti mūsų L. Augustaitytės, kuri nežiūrint mūsų skirtingo amžiaus sugebėdavo „užvesti“ visai dienai. Atmintyje išliks ir S. Juzumaitė, jos profesionalumas ir paslaptingumas. Ačiū visiems, kurie prisidėjo, kad mums čia būtų gera ir įdomu. Taip pat kambario draugėms, Reginai ir Elenai. Taip pat Dievuliui, kuris nepagailėjo gero oro. Iki naujų susitikimų! I. Bukauskienė

Dėkoju organizatoriams už stovyklą. Maistas labai puikus, dažnai namuose valgome panašius dalykus. Būtų pageidavimas, kad puikioji Giedrė pakalbėtų apie maisto gamybą, pasidalintų savo receptais. Teko skaityti, kad ji net vestuvėms rengė vegetariškas vaišes. Jos žinios ir patirtis būtų labai naudinga. Labai džiaugiuosi G. Pranaitienės užsiėmimais. Man tai buvo pats naudingiausias užsiėmimų laikas. Galėjo kiekvieną vakarą būti pakūrenta pirtis, ypatingai gyvenantiems palapinėse, būtų sušilę kaulai :). Jaunimui daugiau pamokytų mankštos elementų, pratimų, skirtų jų amžiaus augimo ypatumams. Jeigu specialistai rodytų pratimus ir detaliau paaiškintų kaip juos atlikti ir į ką atkreipti dėmesį, vaikai turėtų motyvacijos taisyklingai mankštintis. Visiems – ir vaikams, ir suaugusiems, reikalinga pratimų abėcėlė, t.y. koks raumuo turėtų dirbti, kokia taisyklinga pozicija, koks poveikis. O kur dingo Lukrecijos paskaita apie savimasažą? Ačiū už naudingą laiką, už šypsenas, už „tuščią galvą“.

Širdingiausiai dėkoju stovyklos organizatoriams, bei Sigitai Juzumaitei už kvėpavimo ir meditacijos pamokas. Vytautas

Stovykla buvo gera, tik trūko miego. Maistas buvo labai skanus. Man patiko mankšta su Simonu ir Lukrecija. Patiko su Sigita daryti darbelius. Mes su kambariokėmis susipažinome pirmą dieną. Bet buvo problema, kad buvo šalta. Patiko maudytis, žygis ir joga. Patiko visa teritorija, graži aplinka.

Maistas buvo labai skanus. Jaunimas galėtų gyventi toliau nuo suaugusiųjų. Labai patiko meditacija su Aušra. Galėtų būti daugiau veiklos paaugliams.

Stovykla buvo gera, tik reikėjo anksti keltis. kartais maistas būna skanus, kad prašai pakartoti, o kartais būna fu. Kambariokės buvo žiauriai geros. Tik kelias pirmas dienas neveikė tualetas.

Nuostabi stovykla! Maistas labai skanus! Įdomios paskaitos!

Stovykla buvo gera, bet trūko miego. Maistas buvo skanus. Visad buvo linksma, susiradau daug draugų. Šioje stovykloje praleidau daug gerų akimirkų.

Šioje stovykloje man patiko žaisti, draugai, užsiėmimai. Man nepatiko žygis, miegoti. Aš išmokau šokį. Mykolas, 9 metai.

Stovykloje man patiko užsiėmimai su Aušra, maudynės, mankšta, žaidimai, žygis. Stovykloje man nepatiko maistas, gongai. Sužinojau, kaip reikia nutraukti pykčio grandinę. Kamilė, 11 metų.

Stovykloje man patiko užsiėmimai su Aušra, žygis. Stovykloje man nepatiko….niekas, viskas patiko! Išmokau kvėpavimo pratimų. Gabija, 11 metų.

Stovykloje man patiko maudynės, maistas, užsiėmimai su Aušra, mankšta, žygis, meditacija, gongai. Išmokau medituoti, naujų žaidimų. Ingrida, 11 metų.

Sužinojau, kad stipriausias žmogus yra tas, kuris moka mylėti visus. Stovykloje patiko žaidimai, maudynės, mankšta, gongai, naujos mokytojos, nauji draugai. Ignas Miknius, 9 metai.

Stovykloje man patiko. Labai patiko maudynės ir aš supratau, kad moku plaukti. Deividas, 9 metai.

Stovykloje man patiko mankšta, žaidimai su Aušra, žygis, žaidimas su kitais vaikais (ne savo grupės), filmų vakaras, pasiruošimas paskutiniam vakarui, kvadratas, vaikai, vadovai. Man viskas labai patiko. Aš stovykloje sužinojau – išmokau būti ištverminga žygyje, išmokau pasipriešinti berniukams. Elžbieta, 11 metų.

Stovykloje man patiko mankšta, žaidimai, žygis, piešti. Man nepatiko berniukai. Taira, 7 metai.

Man patiko maudytis, sportuoti, maistas, kambariai, šokis, koncertas, miegoti, vaikai. Indrė, 7 metai.

Aušryte, jūs buvot pati geriausia vadovė, kuri mums vedė stovyklą. Jums reikėjo kantrybės su mumis, bet jūs pasirodo geležinę kantrybę turit :). Ačiū už linksmai praleistą laiką! Myliu!  Kamilė Zabrynaitė

Miela, Aušra! Su jumis man buvo labai linksma ir gera. Jūs pati geriausia vadovė. Pasiilgsiu jūsų. Elžbieta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *